Hakkımızda

5a 1997 yılında kuruldu
Kişisel bilgisayarlar için uygulama yazılımları geliştirmek üzere 1997 yılında sektöre giren 5a, Ürettiği çözüm, hizmet ve inovasyonlarla Türkiye’de yazılım sektörünün yenilikçi kuruluşlarındandır.

Profesyonel hizmet

Şirketimiz; bilişim teknolojileri, ağ çözümleri, logo yazılım ve entegrasyon çözümleri, danışmanlık hizmetleri, e-ticaret web çözümleri,raporlama ve iş zekası çözümleri alanında hizmet vermek amacıyla kurulmuştur.

Kuruluşumuzdan bu yana, gelişen teknolojiyi de arkamıza alarak, bulunduğumuz alanda lider konuma gelme yolunda hızla ilerlemenin ve siz değerli müşterilerimizin katma değerleriyle bu hedefimize emin adımlarla yürümenin gururunu yaşıyoruz.

Misyonumuz

Amacımız; genç, dinamik ve profesyonel kadromuzla sektörde ilk tercih edilen markalar arasında yer alabilmektir.

Bu amaç doğrultusunda, yaptığımız her projede, öncelilikli hedefimiz; siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini kazanmak ve geride övgüyle bahsedilen silinmez izler bırakabilmektir. Yapılan her yeni çalışma bizim için yep yeni bir heyecan olduğu gibi, bu bizimle birlikte müşterilerimiz içinde yeni bir heyecan haline gelmektedir.

Değerlerimiz

Değişimi kucaklarız; değişimin en hızlı ve sorunsuz şekilde hayata geçmesi için kendimiz dahil herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini biliriz.

İşimizi en doğru şekilde, hakkıyla ve gönülden sahiplenerek yaparız. Net sözler verir, verdiğimiz sözleri mutlaka yerine getiririz, sonuçlarını bildiririz. Kendimizi ve çalışma arkadaşlarımızı devamlı geliştiririz. Tüm ilişkilerimizde dürüst, şeffaf ve tutarlı davranır, bu sayede güvene dayalı uzun vadeli ilişkiler kurarız..

Verimlilik

5a, sunduğu ürün ve hizmetlerle, müşterilerin işletmelerinde verimlilik artışı sağlamaya odaklanıyor. Her sektörün, her işletmenin kendine özgü yapısını ve çağdaş yönetim tekniklerini gözeterek işletmelerin daha üretken, daha kârlı olabilmesi için gerekli bilişim araç, gereç ve hizmetleri sunuyor.

Kârlılık

5a kaynaklarını verimli kullanmayı, verimli ve kârlı bir işletme olmayı; çalışanlarına, müşterilerine ve topluma karşı sorumluluklarının gereği olarak kabul etmektedir.

Müşteri mutluluğu

Müşterilerinin koşulsuz mutluluğu, 5a için her şeyden önemlidir. Bu nedenle ürettiği ürün ve hizmetlerin üstün nitelikli olmasına önem veriyor. “Toplam Kalite Yönetimi”ni bir yönetim felsefesi olarak benimseyen 5a , politikaların tespitinde pazarın tercihlerini ve standartları gözeterek müşterileriyle yakın ve sıcak ilişkisini sürdürüyor.

Araştırma geliştirme

5a etkin araştırma ve geliştirmenin, günümüzün hızlı değişen ortamında rekabetçiliğin temel bileşeni olduğuna inanıyor. Müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla yeni ürünler yaratmak, mevcut ürünleri daha yetenekli kılmak ya da değişen teknoloji ve platformlara uyum sağlamak için, kaynaklarının büyük bölümünü araştırma ve geliştirmeye ayırıyor.

Toplumsal sorumluluk

5a, teknolojinin, insana ve çevreye saygı içinde geliştirilmesini savunuyor. Faaliyetlerinde topluma ve dünyaya karşı sorumluluk bilinciyle hareket ediyor, toplumsal sorunlara yapıcı yaklaşıyor.

İş ahlakı

5a, piyasa ekonomisi ilkelerine inanıyor ve bu ilkelere bağlı hareket ediyor. Müşterilerine, iş ortaklarına ve rakiplerine karşı dürüst, doğru, açık ve tutarlı olmaya önem veriyor ve tüm işlerinin hukuka, genel iş ahlâkı ve prensiplerine uygunluğunu gözetiyor.

Çalışanların mutluluğu

5a, kaliteli ürün ve hizmetin, nitelikli ve mutlu insanlar tarafından üretilebileceğine inanıyor. Bu nedenle, çalışanlarının sürekli eğitimine büyük önem veriyor. İyi bir gelir düzeyi, kaliteli iş ortamı, işçi sağlığı ve güvenliği, katılımcı yönetim sağlayarak; çalışanlarının mutlu, üretken, topluma yararlı bireyler olmasını amaçlıyor.

Fırsat eşitliği

İşe alımlarda fırsat eşitliği ilkesini gözeten 5a, değerlendirmeleri sadece bilgi ve deneyime göre yapıyor. Başarıyı da yalnızca şirket hedeflerine yönelik üretimle değerlendiriyor.